Cuda, wianki i jajka - Care for decor
Care for decor Dekoracje Świąteczne dekoracje Wielkanoc Wiosna

Cuda, wianki i jajka

Marzec 20, 2016
wielkanoc

Nadchodząca wiosna i Wielkanoc to doskonały pretekst do tego by znów móc wyżyć się twórczo. Nie mogłam nie skorzystać z okazji, więc poprosiłam znajomych o pomoc i wspólnie zorganizowaliśmy warsztaty.

Cel był jasny – chcieliśmy aby każdy mógł samodzielnie stworzyć nietuzinkowe dekoracje wiosenno-wielkanocne. Aby to zrobić niezbędna była pomoc ze strony mojej ulubionej kwiaciarni: Floral Studio Elżebita Dziomdziora. Pani Eli długo nie trzeba było namawiać, podchwyciła propozycję w lot i od razu w jej głowie zrodziła się masa pomysłów. Ponieważ i ja dorzuciłam swoje 3 grosze, musiałyśmy mocno się zastanawiać z jakich elementów zrezygnować aby uczestnicy warsztatów zdążyli wszystko zrobić. W końcu padło na: kompozycje z gałęzi i kwiatów na stół, gniazda z jajkami, bukiety wiosenne w doniczkach, wyplatanie koszy wielkanocnych oraz świąteczne drzewko z cukierków. Sporo, ale o dziwo, uczestnicy zrobili prawie wszystko.

Nie wiem jak to się dzieje, że miłość do dekoracji tkwi głównie w kobietach? Warsztaty przyciągnęły niezwykłe dziewczyny, które razem zgromadziły energię do tworzenia pięknych rzeczy równą energii bomby atomowej. W ciągu kilku minut od rozpoczęcia prac, dziewczyny zdominowały całą restaurację, nie było kąta, w którym nie stałyby kompozycje i bukiety, piórka, kwiaty, jajka, czy inne atrybuty. Kwiatów i dodatków było pod dostatkiem, nic dziwnego więc, że powstały z nich dzieła, których nie powstydziła się niejedna kwiaciarnia, czy sklep z dodatkami do wnętrz.

Restauracja Szwalnia Smaków – Słodka Nić poza tym, że udostępniła nam u siebie miejsce na warsztaty, wsparła nas także pysznym deserem, kawą i herbatą. Te kilka kalorii zdecydowanie pomogło nam w pracy.

Oto kilka kadrów z tego wydarzenia.

DSC_1095

DSC_1109

DSC_1081

 

Materiały i dodatki wszelakie:

DSC_1049

DSC_1054

DSC_0982

 

Działamy!

DSC_0975

DSC_1035

DSC_1069

 

Powoli powstają pierwsze kompozycje:

DSC_0994

 

DSC_1094

 

DSC_1027

 

DSC_1140

 

 

Jesteście ciekawi co z tego wyszło? Na przykład to:

DSC_1009

 

DSC_1141

 

DSC_1043

 

1

 

DSC_0999

 

A po wszystkim przyjemne zmęczenie, satysfakcja z wykonanych prac i pytania dziewczyn: „kiedy następne warsztaty?”. Taka już nasza natura, pomysłów i sił na tworzenie dekoracji nigdy dość. Budzący się do życia świat zwierząt i roślin wzmaga naszą twórczą stronę i o to chodzi. Wszystko by móc przebywać w pięknym otoczeniu, wypełnionym wyjątkowymi przedmiotami.

 

Jeżeli zainteresowała Cię działalność Floral Studio, kliknij TUTAJ
Co nowego w Restauracji Szwalnia Smaków – Słodka Nić, zobaczysz TUTAJ

 

Przeczytaj również

1 komentarz

  • Reply DIY: dekoracyjne drzewko wielkanocne - Blog Wnetrza-ze-smakiem.pl Marzec 24, 2016 at 4:40 pm

    […] Projekt był realizowany m.in. podczas przedświątecznych warsztatów organizowanych przez Care for Decor i kwiaciarnię Floral Studio w Łodzi w marcu 2016 r. Relację z imprezy możecie przeczytać TUTAJ. […]

  • Odpowiedz