Decor dla kota - Care for decor
Care for decor Dekoracje DIY

Decor dla kota

Styczeń 30, 2016

Co prawda kotom wystarczy stare pudełko lub torebka foliowa ale jakoś mimo wszystko zależało mi na tym aby nasza brytyjka także miała wystylizowane miejsce do wypoczynku.

To prosty i popularny pomysł na obrazek DIY, ale jakże efektowny.

Wystarczy:

1. stara deseczka
2. papier ścierny lub szlifierka
3. ołówek
4. gwoździe
5. różne kolory muliny
6. młotek
7. taśma dwustronna

Tylko nie mówcie, że nie macie skąd wziąć starej deski! Założę się, że w drodze do pracy mijacie co najmniej kilka potencjalnych miejsc, w których mogą takowe być: 1. plac budowy, 2. miejsce, w którym jest remont, 3. zakład stolarski, 4. hurtownia lub sklepy, które wykorzystują palety lub skrzynki, 5. tartak, 6. gospodarstwo rolne, itd. Uprzedzam od razu, że pytając o starą deskę spotkacie się z wyrazami zdziwień na twarzach, po których nastąpi seria pytań w stylu „ale mogę dać nową”, „tej pani nie bierze, zniszczona jest”, „mam tu nową, prostą i już polakierowaną”. Nie zrażajcie się nimi i bierzcie najbardziej zużytą i naturalną 🙂 Najlepiej taką, która sezon przeleżała na dworze. Sprawdźcie tylko przed zabraniem, czy nie ma w niej korników, żeby nie przynieść do domu konia trojańskiego. Zdecydowanie wolę pracę na starych dechach niż kupowanie nowych i ich sztuczne postarzanie.

Tyle o deskach, teraz dalsza część. Papierem ściernym szlifujemy wszystkie brzegi, front i tył. Po szlifowaniu jeszcze fajniej widać starość deski. Nie trzeba jej bejcować ani impregnować. Na desce rysujemy ołówkiem kontur obrazka. Ja narysowałam oczywiście moją kotkę ale kierunek jest dowolny. W równej odległości wbijamy gwoździe, na które zahaczamy mulinę w niekontrolowany sposób. Liczba kolorów i splotów jest dowolna.

Obrazek można zawiesić metodą standardową, czyli za pomocą kołka, wiertarki i dziury w ścianie albo trochę szybciej, czyli przykleić na dwustronną taśmę samoprzylepną. Będzie się trzymać bez problemu, pod warunkiem, że obrazek jest lekki a ścianę i tył obrazka odtłuścimy przed zawieszeniem.

Kocia sypialnia gotowa.

DSC_0065

DSC_0066

DSC_0067

DSC_0068

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Odpowiedz