Karuzela nad łóżeczko DIY - Care for decor
Care for decor Dekoracje DIY Pokój dziecka

Karuzela nad łóżeczko DIY

Czerwiec 2, 2017

Ciekawych karuzel nad łóżeczko w sklepach jest cała masa ale w bardzo prosty sposób taką zabawkę można zrobić samemu, zwłaszcza, jeżeli ma się trochę więcej czasu, np. gdy czekamy na przyjście naszego dziecka na świat.

Oczywiście nie mogłam przegapić takiej okazji, jaką jest możliwość własnoręcznego wykonania kolejnego elementu wystroju pokoiku. Ponieważ pokój ma delikatny motyw przewodni, jakim są ptaki, postanowiłam, że karuzela nie będzie odstawała charakterem. Zrobię gniazdo z kolorowymi piórkami.

Jak się do tego zabrać? Przygotowałam:

– Wianek z gałęzi. Będzie bazą karuzeli. Miałam akurat taki jeden na zbyciu, jednak można go zrobić samemu, na przykład z gałęzi brzozowych.
– Kolorowe piórka
– Żyłkę
– Kolorowe koraliki
– Nożyczki

* Opcjonalnie: brokat, klej i pędzelek – jeżeli chcielibyśmy piórka dodatkowo ozdobić brokatem. Ja jednak ostatecznie zrezygnowałam z tego pomysłu.

 

diy

 

Krok 1:

Na żyłkę nawlekam koraliki w przypadkowej kolejności.

diy

 

Krok 2:

Do końca żyłki przywiązuję piórko. Obcinam za długi wąs. Na nasadę piórka nakładam jeden z nawleczonych wcześniej koralików. To maskuje moment przywiązania piórka i utrzymuje je w pionowej pozycji.

piórko

 

Krok 3:

Drugi koniec żyłki zawiązuję w gniazdku/wianku. Powtarzam krok 1-3 z pozostałymi piórkami. Zawieszam je na różnych wysokościach, układam kolorami naprzemiennie.

diy

 

Na górze karuzeli mocuję 3 tasiemki, które montuję nad łóżeczkiem. Nad miejscem do spania mojej córki jest baldachim rozłożony na karniszu, więc zabawkę przywiesiłam do niego. Równie dobrze można podwiesić ją pod sufit albo na stelażu. Odpowiednie stelaże do karuzel można kupić osobno albo wykorzystać do tego uchwyt do dziecięcych moskitier/baldachimów. Takie akcesoria kupicie w sklepach dla dzieci albo na portalach aukcyjnych.

Tak prezentuje się gotowa karuzela z piórek:

karuzela nad łóżeczko

karuzela nad łóżeczko

pokój dziecięcy

karuzela nad łóżeczko

Pamiętajmy, że mamy do czynienia z koralikami i gadżetami, które stosunkowo łatwo mogą zaszkodzić naszemu dziecku, jeżeli dostaną się w jego ręce, a stamtąd do buzi. Dlatego dziesięć razy mocniej wszystko mocujmy, wiążmy na podwójne supły a nawet zabezpieczajmy klejem na gorąco aby nic się nie rozleciało. Do tego, taką karuzelę należy zawiesić na tyle wysoko, aby dziecko nie mogło jej dosięgnąć.

Jak się podoba efekt?

Przeczytaj również

4 komentarze

 • Reply Wiktor J. Lipiec 5, 2017 at 8:02 am

  Przepiękna, delikatna i co najważniejsze – stylowa karuzela. Mi się bardzo podoba. Gratuluję pomysłowości.

  • Reply Marta Lipiec 6, 2017 at 8:04 am

   Dziękuję bardzo 🙂

 • Reply Emilia Barańska Sierpień 17, 2017 at 12:42 pm

  Przepiękna ozdoba i przede wszystkim – wykonana samodzielnie 🙂 Podziwiam i czekam na kolejne wpisy!

  • Reply Marta Sierpień 19, 2017 at 9:28 am

   Emilio, ozdoby wykonane samodzielnie cieszą podwójnie 😉 dziękuję za miłe słowa!

  Odpowiedz