Salone del Mobile.Milano - część 4: Trendy - Care for decor
Care for decor Salone del Mobile Wyjątkowe miejsca

Salone del Mobile.Milano – część 4: Trendy

Maj 14, 2016

Na początku były trendy! W związku z tym zamieszczam je jako ostatnie.

Ta przekorność jest zamierzona, nie chciałam naturalnie zdradzać wszystkich tajemnic od razu a ujawniać je po kolei tak, aby deser był dopełnieniem całego dania i żebyś z chęcią do niego zasiadł, Czytelniku. Z poprzednich moich wpisów wyłania się powoli charakter proponowanych stylizacji i podpowiedzi na temat tego, co za chwilę będzie w trawie piszczeć. Tym razem na tapetę wezmę salon, sypialnię, garderobę i wnętrza hotelowe.

Przede wszystkim – zabudowa. Chowamy wszystkie szpargały a szafy przenosimy na wyższy poziom. Tu już nie chodzi o to aby były duże i by wszystko pomieściły. To dopracowane do najmniejszego szczegółu konstrukcje, które kryją wiele niespodzianek, bo otóż za drzwiami od szafy, które otwierasz (za pomocą siły rąk – co jest już raczej niemodne, albo naciskając przycisk na pilocie), kryje się biurko, toaletka, wysuwają się pionowe elementy do przechowywania, włączają światła, przekręcają się półki i tak dalej. Zabudowa musi być czymś więcej niż tylko miejscem do chowania rzeczy. Mediolan pokazał wiele udanych propozycji z użyciem rozwiązań asymetrycznych i kubistycznych. Rytmiczną kompozycję  łamał zawsze jakiś ciekawy element, na przykład o nieoczywistym kształcie, lub barwie. Kolory  mogą z początku przerazić (dość ciemne), ale zapewniam, że użyte z głową, dawały wspaniały efekt. Mamy zatem: naturalne drewno, matową czerń, szarości, odcienie złota, butelkowe zielenie, brudne pastele i dopełniające beże.

Po drugie – retro. Meble i dekoracje inspirowane Art-deco ale też stylem angielskim w nowym wydaniu.

Kolejno – nowy rodzaj minimalizmu. Proste formy, podobnie jak zabudowy mają nową wartość. Idealnie dopracowane proporcje, do których włączono asymetrię i obłości. Meble, na które nie tylko patrzymy ale, uwaga, z których przede wszystkim korzystamy. Są ergonomiczne, wygodne i użytkowe. Wnętrza i produkty minimalistyczne są ocieplone przez strukturę, kolory oraz tkaniny.

Delikatny przepych – dla odważnych, który tworzony jest głównie przez lampy z innego świata ale też wszelkie złote konstrukcje, rzeźby i ozdoby.

Struktura – aksamity, dywany o grubym splocie, wyraźnie usłojone drewna, grube materiały, pikowania i matowe płyty.

Dopracowanie szczegółów – nawet takich, których nie widać: uchwyty, zawiasy, mocowania, listwy, cokoły, korpusy, plecki. Nie ma miejsca na przypadkowość czy uniwersalizm. Dodatki są dedykowane i dokładnie przemyślane.

No dobrze, to czas na zdjęcia.

Zabudowy i szafy wszelkie:

DSC_0525

DSC_0698

DSC_0995

 DSC_0999

DSC_0543

DSC_0624

DSC_0631

DSC_0697

DSC_0574

Sypialni kilka:

DSC_0582

DSC_0912

DSC_0996

DSC_0930

I cała reszta:

DSC_0688

DSC_0714

DSC_0810

DSC_0815

DSC_0882

DSC_1067

Mały (?) przepych:

DSC_0905

DSC_0955

DSC_0917

Moje ulubione fotele od Porada

DSC_0977

I zjawiskowo zaprezentowana propozycja od Desalto

DSC_1086

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Odpowiedz