Salone del Mobile.Milano - część 1: Awangarda i design - Care for decor
Care for decor Salone del Mobile Wyjątkowe miejsca

Salone del Mobile.Milano – część 1: Awangarda i design

Kwiecień 27, 2016

Miałam 10 dni od momentu zakończenia największych wnętrzarskich targów na świecie na przemyślenia i selekcję zdjęć. Przemyślenie nr 1 – nie będzie jednego wpisu, tylko cztery.

Sen z powiek spędzała mi konieczność wyselekcjonowania kilkunastu zdjęć z 2000 sztuk, które najlepiej oddałyby atmosferę targów Salone del Mobile w Mediolanie i przedstawiałyby aktualne trendy. Nagle, nad moją zmartwiona głową zapaliła się dizajnerska żarówka z myślą: dlaczego ma mnie ograniczać tylko jeden wpis? Podzieliłam zatem fotki na kategorie i w kilku postach umieszczę co następuje:

1. Awangarda i design – w którym przedstawię dizajnerskie żarty i zabawy formą.

2. Kuchnia – częścią Salone del Mobile była ekspozycja EuroCucina, czyli 3 wielkie hale obfite w aktualne trendy i nowości kuchenne

3. Łazienka i światło – relacja z wystawy Salone Internazionale del Bagno, plus kilka intrygujących rozwiązań świetlnych

4. Trendy – najnowsze obowiązujące mody we wnętrzach, stylizacje i dekoracje

Bardzo tego dużo, niemniej zachęcam do wytrwałego przeglądania. Targi były niesamowitym, inspirującym przeżyciem i możliwością otarcia się o dosłownie wszystko, co jest grane w dziedzinie wnętrzarskiej.

Ale do rzeczy.

Awangarda i design

 

Postanowiłam, że tę kategorię umieszczę w pierwszej kolejności, ponieważ wzbudziła chyba największe emocje wśród zwiedzających. Na terenie targów wydzielono specjalną strefę dla młodych projektantów i nowych firm – SaloneSatellite. Przypominało to nieco Łódź Design Festival, niemniej naturalnie większa skala. Ponadto, poza terenem targowym, w całym Mediolanie odbywały się różnego rodzaju wystawy, specjalne otwarcia showroomów i prezentacje nowych kolekcji. Wszystko połączone z imprezami i happeningami. Nie muszę chyba dodawać, że zaprezentowała się cała masa projektantów i firm ze świata i spoza świata (sądząc po niektórych propozycjach), oraz że poziom był tak wysoki, jak tylko może być.

Królowały te same inspiracje, które widoczne były w pozostałych kategoriach, czyli: błysk, szkło, gra światłem, złoto, miedź, czerń, naturalne drewno.

Oto chyba najczęściej udostępniane zdjęcie krzeseł projektantki Elise Luttik:

DSC_0136

Złoty, składany stolik od Mamoworks

DSC_0144

Innowacyjne przedmioty do wnętrz:

DSC_0722

DSC_0896

DSC_0904

DSC_0890

DSC_0798

DSC_0538

DSC_0140

DSC_0845

DSC_0828

20160414_131333

Firma Circu Magical Furniture produkuje niesamowite meble do dziecięcych pokoi:

DSC_0640

DSC_0641

Na koniec niezwykła instalacja od Crystal Automata. Na dużym stole rozsypano miliony kryształków. Można było je przesypywać, oglądać pod lupą bądź po prostu czerpać perwersyjną przyjemność z zanurzania dłoni w „diamentach”:

DSC_0744

DSC_0751

 

 

To oczywiście jedynie promil fantastycznych produktów podejrzanych na tegorocznym Salone del Mobile. Miłośników dobrego designu zachęcam do odwiedzenia targów za rok. Tym, dla których Mediolan jest nie po drodze, niech przyjadą do Łodzi na Łódź Design Festival w dniach 13-23.10.2016.

Przeczytaj również

2 komentarze

  • Reply Szef Rolet Kwiecień 29, 2016 at 7:39 am

    Pomysł z cyklem postów tematycznych jest trafiony w dziesiątkę. Dzięki temu relacja Targów będzie uporządkowana, a czytelnicy mają szansę skupić się na każdej dziedzinie. Nie mogę się doczekać postu z kuchnią i oświetleniem, bo akurat te dwa tematy najbardziej mnie interesują. Co do awangardy to zapiera dech, ale nie wiem czy przekonują mnie pudełka ze stopami : ) Natomiast meble do pokoju dziecięcego to majstersztyk i w dodatku całkiem praktyczny. Moją uwagę przykuł też stół ze szklanym blatem i rozetą z drewna – takiej awangardzie nie odmówiłabym miejsca w salonie 😉 Pozdrawiam!

    • Reply Marta Maj 16, 2016 at 7:34 pm

      I jak znajdujesz pozostałe tematy? Jestem ciekawa opinii na temat kuchni, bo moim zdaniem, to mała rewolucja 🙂

    Odpowiedz